لیبل

لیبل

یکی ازرایج ترین ساختارها ی گرافیکی است که برای معرفی و چگونگی تولید و مصرف محصول، با مخاطب خود ارتباط برقرار می کند. به نوعی می توان گفت شناسنامه کالای تولید شده می باشد.

در این نوع اثر گرافیکی ارتباط، ارتباط فرد با فرد نیست، بلکه Label ها واسطه ای هستند میان تولید کننده و مخاطب جهت معرفی و توضیح در رابطه با چگونگی ساخت و تسهیل در شناخت صحیح محصول خریداری شده و شرکت تولید کننده کالا. خریدار با مطالعه و بررسی موارد درج شده بر روی محصول، می توان نوع محصول، امتیازات (استاندارد. و ایزوهای موجود و…) و مجوز بهره برداری و در صورت مواد غذایی بودن، مجوز بهداشت و پروانه های بهداری و غیره را بررسی نموده و کالای انتخاب شده خود را با ده ها محصول مشابه دیگر، تمیز داده و انتخابی شایسته مبنی بر معیارهای استاندارد و در خور بهداشت شخصی خود، داشته باشد. اکثر مواقع برای شما این اتفاق پیش آمده که برای خرید کالای مورد نظرتان وارد فروشگاهی می شوید از نوع بسته بندی های متفاوت که بگذریم، سابقه تولید، ایده آل بودن معیارهای ساخت متناسب با استانداردهای موجود و بعضی از سلیقه های شخصی برای شما بسیار حائز اهمیت هستند. به همین دلیل محصولات متشابه را یک به یک بر می دارید و روی برچسب های هر کدام را مطالعه می کنید تا از بین چند محصول تولید شده از چند کارخانه، یک انتخاب یا بالاترین حد استاندارد را داشته باشید. اما در اینجا وظیفه گرافیک چیست؟ یک هنرمند گرافیست با ایجاد و خلق یک گرافیکی، عمل هدایت و جذب و انتخاب نگاه خریدار از بین چند کالای مشابه به کالای مورد نظر را انجام می دهد.

وظیفه یک هنرمند گرافیست همانا، شناخت دقیق و مطالعه شده روانشناسی و چگونگی به کارگیری آن درجهت جذب مخاطبین، با استفاده از ساختارهای بصری در رابطه با آن کالای تولید شده می باشد. آنچه باعث جذب و دقت نظر شما از بین ده ها محصول مشترک تولید شده در کارخانه های متفاوت شده است، همان موارد زیبا شناختی فطری انسان ها است، که توانسته با روحیات و ساختارهای ذهنی شما ارتباط صحیح و سنجیده برقرار کند. یک هنرمند گرافیست زیبایی ها را می شناسد آنها را مطالعه می کند و براساس موارد استاندارد آنها را خلق می کند و به آنها زیبایی می بخشد. حال در ذیل به شناخت انواع «Label» می پردازیم «Label» ها معمولاً ابعاد مشخص و استانداردی ندارند، و بر اساس ابعاد و نیاز کالای تولید شده طراحی و ساخته می شود. «Label» ها به سه شکل در تولیدات کاربری دارند، یکی به صورت آویز دوم به صورت چسبان و سوم Label هایی که جهت بسته بندی و چگونگی حفظ و نگهداری کالا می باشد.

advanced-floating-content-close-btn

پارس دلتا پاک / تولیدکننده‌ی ظروف بسته‌بندی چندلایه استوانه‌ای و قوطی مقوایی

X